SÖDERSTRÖMS STIFTELSE – SÖDERSTRÖM ALAPÍTVÁNY

OBS! A május 27. és 31. között fennálló szerverhiba miatt a pályázatok leadási  határideje egy héttel meghosszabodik: ENNEK A PÁLYÁZATNAK A LEADÁSI HATÁRIDEJE 2002. JÚNIUS 22.-E

 

Figyelem!

 

A pályázatok leadásánál eddig rengeteg problémát okozott a kelet-európai jelentkezőknek, hogy a pályázati jelentkezési lapot kinyomtatva postán kellett leadni.

 

Sok pályázó írta mind Lengyelországból, mind Magyarországról, hogy nehezen tudják kinyomtatni a jelentkezési lapot, továbbá azt, hogy nehezen jutnak nyomtatóhoz.

A pályázati lapok leadásának eddigi gyakorlata az Alapítványnál azért történt postai úton, hogy a jelentkező aláírhassa azt.

Az Alapítvány Kuratóriuma felismerte, hogy a pályázati lapok kinyomtatása és postai feladása túl nagy terhet ró a jelentkezők túlnyomó részére, ezért úgy döntött, hogy jelen pályázatot 2002. június 1.-jétől elektronikus úton, e-mailhez csatolva is el lehet küldeni erre az e-mail címre:

 

soderstromsstiftelse@yahoo.se

 

Tehát abban az esetben, ha Ön ezt a pályázatot még nem adta le, de ezt meg szeretné tenni, kérjük töltse ki a jelentkezési lapot (vagy a html vagy a word dokumentum formátumút) számítógéppel, ezután mentse fel az adatlapot a kitöltött adatokkal a számítógép hard diskjére (c:), vagy mágneslemezre, majd csatolja ezt a kitöltött adatlapot egy e-mail üzenethez. Amennyiben segítségre van szüksége, mert nem tudja, hogyan kell e-mailhez állományokat csatolni kattintson segítségért ide.

A pályázati adatlap elküldését követő napon megerősítést fog kapni az Alapítvány projektirodájából, ami annak a jele, hogy jelentkezési lapja megérkezett, ott azt kinyomtatták és feldolgozása megkezdődött. Abban az esetben, ha egyéb megjegyzést kíván csatolni a jelentkezési laphoz, kérjük azt írja annak az e-mailnek az üzenetrovatába, amelyikben a jelentkezési lapot elküldte.

 

Az elektronikus módszer segítségével lehetővé válik az is, hogy a projektiroda az esetleges hiányzó adatokat utólag megkérje, ami eddig elég hosszadalmas és nehézkes munka volt.

 

Abban az esetben azonban, ha a jelentkezési lapok Internetes elküldése nem megoldható, jelentkezési lapját küldje el postán a budapesti címre (BP, pf. 107, 1241).

 

A másik ok, ami miatt át kell állnunk a jelentkezési lapok elektronikus kezelésére az, hogy a vártnál jóval több pályázatot kaptunk, elsősorban Lengyelországból. A projektiroda alkalmazottai szinte megoldhatatlan feladat elé kerülnének, ha még egyszer ennyi jelentkezési lapot kellene feldolgozniuk és számítógépre vinniük.

Sok sikert! Lycka Till!

 

Ingmar Toth, Magnus Sjögren och alla från Söderströms Stiftelsens arbetsbordet den 1. jun 2002

 

Pályázati felhívás és ismertető a Söderström Alapítvány kelet-európai programjának és kutatómunkájának  keretében meghirdetett, magyarországi felsőfokú közoktatási pedagógiai képzésben résztvevő és magyarországi közoktatásban alkalmazott pedagógusok számára saját számítógépet és Internet használatot biztosító TT-45-88-998-Hi/ III számú projekthez.

 

 

FIGYELEM! Kérjük mindenképpen olvassa el, mielőtt a pályázati jelentkezési lap kitöltéséhez kezdene!

 

A svédországi székhelyű Söderström Alapítvány 1986-óta működik, elsődleges tevékenysége pedagógiai és szociológiai tanulmányok, kutatások végzése és könyvkiadás, 1990 óta pedig jó képességű és ígéretes diákok svédországi egyetemi tanulmányi ösztöndíjakhoz juttatásával is foglalkozik.

 

Az Alapítvány eddig kizárólag Skandináviában és az Európai Unióban tevékenykedett, bár mindig figyelemmel kísérte a kelet-európai társadalmi és oktatási változásokat. Az európai politika közelmúltbeli változásai lehetővé tették, hogy a pályáztatási rendszert az Alapítvány kibővíthesse és együttműködhessen olyan, eddig nem résztvevő országokkal is, mint Magyarország, Lengyelország és Észtország.

 

A pályáztatási rendszer ilyen kibővítése egyrészt a fent említett országok EU integráció érdekében hozott nagyarányú oktatáspolitikai fejlesztéseinek és koordinációjának köszönhető, másrészt a svéd kormány 2001-ben meghirdetett „Nyitott Európa” (Utvidga Europa) -nevű külpolitikai programjának, amely határozottan támogatja bizonyos kelet- és közép- európai államok mielőbbi tagfelvételét az Európai Unió államszövetségébe.

 

Az Alapítvány 2002-ben egyik kiemelt kutatási feladatának tekinti, hogy társadalomtudományi kutatásokat végezzen olyan kelet-európai országokban, amelyeket az Európai Unió elkövetkezendő bővítésében tagjelölt országoknak tekint. Független Alapítványként kutatásainkat  publikálni fogjuk és szeretnénk eredményeinket különböző EU testületek figyelmébe ajánlani.

 

Magyarországon elsősorban a közoktatás és a pedagógusok társadalmi helyzetét kívánjuk megvizsgálni. A TT-45-88-998-Hi/III pályázatra (és projektre) elsősorban olyan közoktatásban dolgozó pedagógusok és pedagógus-jelöltek jelentkezését várjuk, akik szeretnének részt venni ebben a kutatómunkában. A projektbe –a lehetőségekhez képest- minél több magyarországi pedagógust szándékozunk bevonni. A résztvevő pedagógusok feladata a projekt egy éve alatt az, hogy a számukra Interneten havonta vagy kéthetente küldött kérdőíveket kitöltve visszaküldjék. 

 

A projektben közreműködő  pedagógusok, illetve pedagógusjelöltek számára a Söderström Alapítvány nagy teljesítményű hordozható számítógépeket (laptopokat) és egyéves Internet-kapcsolatot biztosít. Az Internet használatához szükséges (legfeljebb havi ötvenórás használat) telefonköltségeket az Alapítvány megtéríti a résztvevők számára.

 

A minél több pedagógus részvételével végzett kutatómunkán túl a projekt másik feladata, hogy számítógéppel és Internet kapcsolattal támogasson olyan magyarországi pedagógusokat, akik eddig nem tudtak bekapcsolódni az Internet vérkeringésébe és a világhálón keresztül megismertesse velük a svéd oktatási rendszer működését.

 

 

 

 

(Stockholm, den 15. december 2001)

 

 

TUDNIVALÓK A TT-45-88-998-Hi/ III – es PÁLYÁZATRÓL

 

Köszönjük, hogy érdeklődik a Söderström Alapítvány magyarországi pályázata iránt. Kérjük az Ön érdekében, illetve a későbbi félreértések elkerülése miatt nagyon figyelmesen olvassa el ezt a tájékoztatót és a pályázati űrlap kitöltéséhez csak ezután fogjon hozzá.

 

1.      A pályázat céljai

 

A TT-45-88-998-Hi/ III – jelű pályázat célja, hogy a magyarországi közoktatásban oktatóként dolgozó pedagógus, illetve pedagógiai tanulmányaikat az utolsó két évben végző, pedagógusként elhelyezkedni szándékozó főiskolás, illetve egyetemista pályázók számára felajánlott számítógépeket a legalkalmasabbaknak biztosítsa. A rendelkezésre álló mintegy háromezer darab laptop típusú számítógépet egy svéd kereskedelmi konszern ajánlotta fel, a sikeres pályázók Internet költségeit és ehhez fűződő telefonköltségeit (12 hónapig, legfeljebb havi ötvenórás felhasználással), továbbá a szállítási költségeket a Söderström Alapítvány fedezi.

 

A pályázó feladata, hogy amennyiben az általa beadott pályázatot a független bírálóbizottság sikeresnek nyilvánítja, részt vesz az Alapítvány magyarországi társadalom-tudományi kutatásában (lásd 4. pont), azaz a neki kéthetente, havonta Interneten küldött kérdőívet legjobb tudása szerint, objektív szemlélet alapján tölti ki.

 

A pályázat magyarországi kiírását hosszas vizsgálatok előzték meg, a kiírás helye melletti döntést a magyarországi pedagógusok sajátos szakmai és egzisztenciális helyzete adta. Az Alapítvány és a felajánló egyrészt szeretné segíteni az ott dolgozó pedagógusokat és közvetve az általuk végzett oktató-nevelő munkát, másrészt a pályázat révén egy igen érdekes és mélyreható kutatás elvégzésére nyílik lehetőség egy változásokat megélő ország EU jog- és gazdaságharmonizációjáról és ennek közoktatási - társadalmi hatásairól. A kutatási eredményeket az Alapítvány –Magyarország EU integrációs fejlődésének függvényében- szeretné különböző európai intézmények rendelkezésére bocsátani.

 

A felajánló  kikötése, hogy az általa felajánlott számítógépeket a sikeres pályázók 12 hónapig nem értékesíthetik, és nem adhatják bérbe. A számítógépek 2003 júliusát követően (a projekt lezárulása után) a résztvevők tulajdonába kerülnek.

 

A pályázat egyéni pályázat formájában kerül beadásra, ami azt jelenti, hogy az érvényes pályázatot egy természetes személy nyújtja be.

A pályázatot vagy svéd vagy magyar nyelven lehet beadni. (lásd e Tájékoztató 7. pontját!)

 

A pályázó/ résztvevő:

1/a Olyan természetes személy, akit közoktatási intézményben foglalkoztatnak (l. lent), tehát foglalkozatása megfelel a hatályos magyar közoktatási törvényben, „A közoktatásban alkalmazottak”-ban előírt rendelkezéseknek (1993. évi LXXIX), illetve a magyar állam által fenntartott egyetemen, főiskolán teljes állásban előadóként dolgozik, kivéve az óraadókat:

 

  A közoktatásban alkalmazottak köre

15. § (1) [1]Nevelő-oktató munka – óvodai nevelés, iskolai nevelés és oktatás, kollégiumi nevelés-oktatás, pedagógiai szakszolgálat keretében gyermekekkel, tanulókkal való pedagógiai célú közvetlen foglalkozás – pedagógus-munkakörben – az óraadó tanár kivételével, közalkalmazotti jogviszonyban, illetve munkaviszonyban – látható el. Pedagógus-munkakörben az e törvényben, illetve más jogszabályban meghatározott végzettséggel és szakképzettséggel rendelkező személy (a továbbiakban: pedagógus) foglalkoztatható. Pedagógus-munkakör ellátására – az óraadó tanár kivételével – polgári jogi jogviszony nem létesíthető. A pedagógusok tevékenységét szakértők és szaktanácsadók segítik.

(3) A nevelő és oktató munkát, a pedagógiai szakszolgálatokat és a pedagógiai-szakmai szolgáltatások ellátását felsőfokú végzettségű és más végzettségű szakember segíti. A nevelési-oktatási intézményekben foglalkoztatott vezetők, pedagógusok, valamint a nevelő és oktató munkát segítők körét e törvény 1. számú melléklete határozza meg. „

 

1/b. Megfelelő végzettséggel rendelkezik:

 

17. § (1) [2]Ha e törvény másképp nem rendelkezik, nevelési-oktatási intézményben pedagógus-munkakörben az alkalmazható, aki az e törvényben meghatározott felsőfokú iskolai (egyetemi vagy főiskolai szintű) végzettséggel és szakképzettséggel rendelkezik. A megfelelő felsőfokú iskolai végzettségek és szakképzettségek a következők:

a) óvodában óvodapedagógusi;

b) [3]az iskolai oktatás első–negyedik évfolyamán tanítói, konduktor-tanítói, konduktori (a továbbiakban a konduktori és a konduktor-tanítói végzettség együtt: konduktor), ha az iskolában a helyi tantervben foglaltak alapján emelt szintű oktatás folyik, a művészetek, az idegen nyelv, a nemzetiségi és etnikai kisebbségi nyelv és irodalom, a testnevelés és sport tantárgyaihoz tanítói vagy tanári;

c) [4]az iskolai oktatás ötödik–hatodik évfolyamán a tantárgynak megfelelő szakos tanári vagy a művelődési terület tantárgycsoportjának megfelelő képesítést nyújtó tanítói;

d) [5]az iskolai oktatás hetedik–nyolcadik, továbbá a középiskola kivételével a kilencedik–tizedik évfolyamán a tantárgynak megfelelő szakos tanári;

e) [6]középiskolában a kilencedik évfolyamtól kezdődően a tantárgynak megfelelő szakos egyetemi szintű tanári vagy készségtárgyak esetén a tantárgynak, műveltségi területnek megfelelő tanári;

f) [7]

g) [8]szakközépiskolában és szakiskolában a szakmai elméleti tantárgyat vagy szakmai előkészítő ismeretet, valamint a szakmai alapozó és a pályaorientáció ismeretet oktató pedagógusnak a képzés szakirányának megfelelő tanári vagy a képzés szakirányának megfelelő felsőfokú, a pályaorientáció és a szakmai alapozó oktatásban továbbá a d) pontban meghatározott;

 

i) szakközépiskolában és szakiskolában a gyakorlati képzést végző pedagógusnak, továbbá gimnáziumban a munkába állást előkészítő, illetve segítő elméleti és gyakorlati foglalkozást tartó pedagógusnak a képzés szakirányának megfelelő tanári vagy a képzés szakirányának megfelelő felsőfokú;

j) napközi otthoni és tanulószobai foglalkozáson az iskolatípusnak, kollégiumban az érdekelt iskoláknak megfelelő, a b)–f) pontban felsorolt vagy szociálpedagógus, pedagógiai szakpszichológus, pedagógia szakos, illetve nevelőtanár szakos;

k) alapfokú művészetoktatási intézményben, művészeti szakközépiskolában, szakiskolában a művészeti szakmai tantárgyakat oktató pedagógusnak a művészeti tárgynak, megfelelő felsőfokú iskolai; művészeti szakközépiskolában – ha van a képzés szakirányának megfelelő egyetemi szintű képzés – a tizenegyedik évfolyamtól egyetemi szintű tanári, illetve a művészeti területnek megfelelő egyetemi szintű;

l) a j) pontban fel nem sorolt tanórán kívüli foglalkozás megtartásához a foglalkozás tartalmi követelményeihez igazodó, a b)–j) pontban felsorolt;

m) iskolai, kollégiumi könyvtárostanárnak (tanítónak) az iskolában, kollégiumban pedagógus-munkakör betöltésére jogosító a b)–e) , illetve j) pontban felsorolt tanítói, tanári és könyvtáros

  végzettség és szakképzettség.

(2) Idegen nyelv oktatására – minden iskolatípusban – alkalmazható, aki nyelvtanári vagy idegen nyelv- és irodalom szakos tanári végzettséggel és szakképzettséggel rendelkezik.

(3) Ha az óvodai nevelés, iskolai nevelés és oktatás, kollégiumi nevelés nyelve a nemzeti vagy etnikai kisebbség nyelve, illetve nem magyar nyelv, az adott nyelven folyó nevelő és oktató munkához pedagógus-munkakörben – a nevelési-oktatási intézmény típusához igazodva – az alkalmazható, aki

a) nemzetiségi óvodapedagógus, nemzetiségi tanítói oklevéllel rendelkezik,

b) az (1) bekezdésben meghatározott felsőfokú iskolai végzettséggel és szakképzettséggel, valamint az iskolai és kollégiumi nevelés-oktatás nyelvének tanítására jogosító tanítói, tanári, nyelvtanári végzettséggel és szakképzettséggel rendelkezik,

c) az (1) bekezdés d)–e) pontjában meghatározott felsőfokú iskolai végzettséggel és szakképzettséggel rendelkezik, továbbá az alapképzésben vagy a szakirányú továbbképzésben elsajátította az adott tantárgy kisebbségi oktatásához szükséges nyelvi ismereteket,

d) a Magyar Köztársaságban honosított, az (1) bekezdés szerinti pedagógus-munkakör betöltésére jogosító, a tanítás nyelvének megfelelő oklevéllel rendelkezik.

(4) Iskolapszichológusként az alkalmazható, aki pedagógiai szakpszichológus végzettséggel és szakképzettséggel, vagy pszichológus és pedagógus végzettséggel és szakképzettséggel rendelkezik.

(5) Azt, aki az (1)–(4) bekezdésben előírt felsőfokú iskolai végzettsége és szakképzettsége mellett egyetemi vagy főiskolai szakirányú továbbképzésben pedagógus-szakvizsgát (a továbbiakban: pedagógus-szakvizsga) tett, szakvizsgázott pedagógus-munkakörben kell foglalkoztatni.”

 

1/c. Legalább 15 napja a magyar közoktatásban pedagógusként dolgozik és vállalja az Alapítvány kutatási munkájában történő részvételt. (Leírást l. később).

 

vagy;

 

2.Felsőfokú pedagógiai képesítést is biztosító közoktatási intézményben az utolsó két évet végzi, az adott pedagógiai képesítést biztosító intézményben hallgatói jogviszonyban áll:

„A hallgatói jogviszony (  1985. évi I. TÖRVÉNY az oktatásról)

 

  Tv.28. § (1) A hallgató a felsőfokú oktatási intézménnyel (a továbbiakban: felsőoktatási intézménnyel) hallgatói jogviszonyban áll.

  (2) A hallgatói jogviszony azon a napon jön létre, amelyen a felvételt kimondó, illetőleg a tanulmányok folytatását engedélyező határozatot hozták.

  (3) A hallgató a hallgatói jogviszonyon alapuló jogait a (2) bekezdésben meghatározott időponttól, egyes jogait pedig csak az első beiratkozás után gyakorolhatja.

  Tv.29. § (1) Szünetel a hallgatói jogviszonya a felsőoktatási intézmény hallgatójának is, ha

  a) tanulmányai megkezdése előtt sorkatonai szolgálatot teljesít,

  b) évhalasztásra vagy évkihagyásra engedélyt kapott,

  c) a félév ismétlésére kötelezték, illetőleg

  d) a tanulmányok folytatásáról meghatározott időre eltiltották.

  (2) A hallgató a hallgatói jogviszony szünetelése alatt a hallgatói jogviszonyon alapuló egyes jogokat külön jogszabály rendelkezései szerint gyakorolhatja.

  Tv.30. § (1) A hallgatói jogviszony a végbizonyítvány megszerzését követő első államvizsga-időszak utolsó napján szűnik meg.

  (2) Megszűnik a hallgatói jogviszonya annak is, aki beiratkozási kötelezettségének saját hibájából nem tett eleget, illetőleg akit az intézményből elbocsátottak vagy kizártak.”

 

Közoktatási intézmény (1993. évi LXXIX):

 

3. § (1) E törvény rendelkezéseinek megfelelően a közoktatás szakmailag önálló nevelési intézményei az óvodák, nevelési-oktatási intézményei az iskolai végzettséget, szakképesítést igazoló bizonyítvány kiadására jogosult iskolák, továbbá az alapfokú művészetoktatási intézmények és a kollégiumok.

(2) [9]Közoktatási intézményt az állam, a helyi önkormányzat, a helyi kisebbségi önkormányzat, az országos kisebbségi önkormányzat, a Magyar Köztársaságban nyilvántartásba vett egyházi jogi személy, továbbá a Magyar Köztársaság területén alapított és itt székhellyel rendelkező jogi személyiséggel rendelkező gazdálkodó szervezet, Alapítvány, egyesület és más jogi személy, továbbá természetes személy alapíthat és tarthat fenn, ha a tevékenység folytatásának jogát – jogszabályban foglaltak szerint – megszerezte.

A természetes személy egyéni vállalkozóként alapíthat és tarthat fenn közoktatási intézményt.”

 

 

Érvényes pályázatokat csak azoktól a pályázóktól tudunk elfogadni, akik az  idézett törvényeknek megfelelő jogviszonnyal rendelkeznek!

 

 

 

 

2.      A pályázat elbírálási szempontrendszere és mechanizmusa

 

A pályázat elbírálása nem Magyarországon folyik. A beérkezett pályázatokat Stockholmba továbbítják, ahol a Söderström Alapítvány által megbízott projektiroda az összes magyarul beadott pályázatot svédre fordítja, majd továbbítja az Alapítvány döntésre illetékes bizottságának. A kiírási feltételeknek megfelelő pályázatokat a döntőbizottság a meghatározott szempontok alapján pontrendszer szerint értékeli.

 

Az elbíráló testület értékelési szempontjai alapján az a pályázó élvez előnyt, aki:

 

-          nem rendelkezik (megfelelő teljesítményű) számítógéppel vagy Internettel

-          jelenlegi oktató- nevelő munkáját nagyobb hatékonysággal tudná elvégezni, ha rendelkezne Internet hozzáféréssel

-          vállalja, hogy magyarországi pedagógiai tapasztalataira támaszkodva a projekt ideje alatt (12 hónap) legjobb képessége szerint segíti az Alapítvány kutatómunkáját

-          óvodában, általános, illetve középiskolában tanít, illetőleg ilyen intézményben szeretne elhelyezkedni akkor, ha jelenleg felsőfokú képzésben vesz részt

-          megfelel azon demográfiai kritériumoknak, amelyek a kutatás céljait tekintve mérvadóak

 

Nem pályázhat az, aki

 

-          elbocsátás, illetve eltanácsolás előtt áll (és erről tudomása van)

-          munkaviszonya 15 napnál kevesebb a pályázat beadásakor, illetve nem az utolsó két évet végzi a felsőfokú intézményben

-          1999. december 1.-je óta hasonló (TT jelű) pályázatot nyújtott be a Söderström Alapítványhoz és pályázatát pozitívan bírálták el (abban az esetben is, ha pályázatát nem Magyarországról adta be)

 

A pályáztató Alapítvány elfogadja, és tudományos kutatási tevékenysége folyamán önmagára nézve kötelezőnek tartja a személyes adatok védelméhez való jog tiszteletben tartását, figyelembe véve a személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló 1992. évi LXIII. (magyarországi) törvényt és az Európa Tanács 108. számú Egyezményét a személyes adatok automatikus kezelésével kapcsolatos védelméről.

 

A pályázat benyújtói számára (mivel a pályázat kiértékelése és elbírálása Svédországban történik) a Söderström Alapítvány a hatályos svédországi szabályozások értelmében teljes anonimizálást biztosít, azaz a pályáztatás folyamata alatt és azt követően olyan technikai eljárást vesz igénybe, amely biztosítja az érintett és a hozzá kötődő adat közötti kapcsolat helyreállítása lehetőségének végleges kizárását. Ennek maradéktalan teljesítését a svéd jogszabályoknak megfelelő hivatalos testület ellenőrzi.

A beérkező pályamunkákat a pályáztató stockholmi projektirodájával fordíttatja és viteti számítógépre. A pályázat eredményhirdetéséig az egyes pályamunkákat a projektiroda kódszámmal jelöli és az eredményhirdetésig a kódszámokhoz kapcsolódó pályázók neve titkos marad. A projektiroda gondoskodik a sikertelen pályázók adatainak megsemmisítéséről, továbbá a sikeres pályázók adatainak törvényes kezeléséről.

 

A pályázatok fordítása, számítógépre vitele és kiértékelése –tekintettel a pályamunkák várhatóan nagy számára- már a benyújtási határidő előtt, beérkezési sorrendben kezdődik meg, odaítélésekről szóló döntések már a beadási határidőt követő 21.-dik napon belül várhatóak. A pályázatok beérkezési sorrendje, a beadási határidő ellenére döntő; abban az esetben, ha egy pályázat megfelel

az Alapítvány kuratóriuma által meghatározott  kritériumoknak, már a beadási határidő előtt elfogadható.

 

Az elbírálási szempontok alapján sikeresnek, illetve sikertelennek nyilvánított pályázókat a pályáztató postán, ajánlott küldeményben értesíti, illetve a beadási határidőt követően 21 nappal fokozatosan nyilvánosságra hozza a pályázat eredményeit a Söderström Alapítvány erre a célra rendszeresített Internet oldalán (www.soderstromdirect.freeservers.com).

 

A Söderström Alapítvány magyarországi pályázata nem minősül közbeszerzési pályázatnak, mivel az Alapítványt nem magyarországi állami szervek működtetik, ezért a pályázat elutasítása, illetve a pályázat eredménye miatt semminemű jogorvoslatnak helye nincs.

 

 

3. A pályázat finanszírozása

 

A TT-45-88-998-Hi/ III -jelű Magyarországon kihirdetett pályázat finanszírozását (postaköltség, bírálóbizottsági költség, vámköltségek, szállítási költségek, illetve a sikeres pályázók Internet bekötési, Internet üzemeltetési és telefonköltségeit) a Söderström Alapítvány erre a kutatási és támogatási programra rendelkezésre bocsátott pénzalapja fedezi, legfeljebb a nyertes pályázók Internetre kötése után 12 hónapig. A nyertes pályázókat az alapítvánnyal való 12 hónapos együttműködésért az Alapítvány pályázata által biztosított eszközökön és szolgáltatásokon túl egyéb járandóság nem illeti meg: az Alapítvány a kutatási anyag későbbi értékesítésének, illetve jogdíjainak bevételeit egyéb kutatási, fejlesztési és fenntartási költségek finanszírozására fordítja, elszámolással kizárólag a svéd állam számvevőszéke felé tartozik.

 

A TT-45-88-998-Hi/ III – jelű pályázaton rendszeres támogatónk által az Alapítvány rendelkezésére bocsátott HP és Compaq márkanevű nagy teljesítményű, korszerű laptopokat kívánjuk felhasználni.

A sikeres magyarországi pályázók között, 2001-ben az észak-európai számítógéppiacon eladásra nem került új laptop típusú számítógépeket szeretnénk kiküldeni. Ezek a számítógépek nagy teljesítményű hordozható számítógépek, azonban a dinamikusan fejlődő skandináv piacon már nem, illetve csak nehezen lennének értékesíthetők.

 

 A pályázat egyéb költségeit (l. fent), kivéve a pályázatok esetleges fordítási költségeit (l. 7. pont) az Alapítvány belső forrásokból látja el.

A nyertes pályázók Internet és telefonköltségeit, havi ötvenórás használaton belül a Söderström Alapítvány fedezi.

 

Meg kívánjuk jegyezni, hogy a nyertes pályázó telefonszolgáltatója által alkalmazott műszaki megoldásokon az Alapítványnak nem áll módjában  változtatni, abban az esetben, ha a rendelkezésre álló távközlési rendszer műszaki állapota nem támogatja az Internet hozzáférést, a szükséges bővítéseket a pályázónak kell elvégeztetni. (Kérjük érdeklődjön távközlési  szolgáltatójánál.) A pályázat pozitív elbírálásának függvénye, hogy Ön rendelkezzen az Internet  használatához szükséges műszaki feltételekkel, azaz megfelelő telefonvonallal. Ez végeredményben mobilhálózat is lehet, ebben az esetben azonban ne feledkezzen meg arról, hogy a mobilhálózatról történő Internet használat és a vezetékes vonalon történő Internet használat árkülönbségét az Alapítvány nem fedezi! Azaz a nyertes, kutatási programban résztvevő pályázók havi ötvenórás Internet használatának telefonköltség-térítésén kizárólag a vezetékes telefon használatát értjük. Abban az esetben, ha a nyertes pályázó csak mobilszolgáltatón keresztül tud az Internethez csatlakozni, a pályázó és az Alapítvány között külön megállapodást kell rögzíteni. 

Jelen pályázattal egy időben az Alapítvány helyi és európai Internet szolgáltatók ajánlatait kéri be. A cél a megfelelő és elfogadható költségvonzat mellett, hogy az Internet szolgáltató egy éven keresztül szavatolja a hibátlan Internet hozzáférést és a megfelelő sebességű adatátvitelt. Az Internet szolgáltató kiválasztásánál törekszünk arra, hogy nagy tárhelyű Web és e-mail memóriát is biztosítson.

 

Abban az esetben, ha a nyertes pályázó lakhelyét bekötötték az Internet kapcsolatot is biztosító kábeltévé szolgáltatásrendszerbe, az Alapítvány arra fog törekedni, hogy  a pályázó részére biztosíthassa a nagy sávszélességű Internet hozzáférési rendszert.

 

 

4.      Nyertes pályázók részvétele a kutatási munkákban

 

A nyertes pályázók listáját az Alapítvány Magyarországgal foglalkozó WEB- oldalán 2002 július 10-ig közzéteszi, illetve a nyertes pályázókat postán értesíti.

A nyertes pályázók 12 hónapon keresztül részt vesznek az Alapítvány magyarországi kutatómunkájában. Ez havonta pár óra szabad időt igényel, ennyi időre van szükség a kutatási projekt havonta megküldött kérdőíveinek körültekintő kitöltéséhez, illetve a kitöltéshez szükséges – Interneten megjelenő – cikkek, tanulmányok elolvasására.

 

A projekt tizenkét hónapja alatt -összevont mutatók vizsgálatával- szeretnénk pontosabb képet kapni arról is, hogy az aktív otthoni Internet használat milyen befolyással van a pályázó hétköznapi életére és munkájára, mennyiben változik meg munkamódszere, a szakmájához való viszonya és az arról alkotott életképe, változnak-e kulturális szokásai, igényei, stb.; ezért a nyertes pályázó vállalja, hogy lehetőség szerint minél több időt  próbál az Interneten tölteni, továbbá a számára felkínált havi ötvenórás Internet hozzáférést megpróbálja maradéktalanul kihasználni.

 

A sikeres pályázó vállalja, hogy pedagógiai tapasztalatait, szaktudását a projekt megvalósításához szükséges mértékben hajlandó felajánlani, azaz az Alapítvány kutatási programjában hajlandó pozitívan közreműködni.

 

A Söderström Alapítvány kijelenti, hogy a sikeres pályázónak a kutatási munkában való részvételhez anyagi hozzájárulást nem kell tennie, a projektben való részvétel összes költségét az Alapítvány saját forrásából finanszírozza.

 

A nyertes pályázók az Interneten havonta kapott kutatási anyagot elsősorban interaktív feleletválasztós  formában kapják, tekintettel arra, hogy a nagy számú résztvevő adatainak feldolgozása és fordítása egyéb módszer alkalmazásával megoldhatatlan feladat elé állítaná az ezzel a projekttel foglalkozó Alapítványi munkacsoportot.

 

A kutatási munkában való részvételkor, illetve a pályázat odaítélésekor, az Alapítvány kuratóriumának döntésének értelmében, nem tekintjük feltétlen elsőbbségnek a pályázó nyelvtudását, hiszen egyrészt - tapasztalataink alapján – a magyarországi közoktatásban dolgozó pedagógusok között, leszámítva a nyelvtanárokat, nem tekinthető általánosnak az idegennyelv-ismeret, másrészt kevés magyarországi pedagógus beszéli a svéd nyelvet a kutatási programhoz szükséges szinten. 

Tekintettel arra, hogy a TT-45-88-998-Hi/ III - jelű pályázat és kutatási projekt témaköre a magyar közoktatás, a kutatási munkában kizárólag magyarországi közoktatásban alkalmazott, illetve tanuló pályázók vehetnek részt (a feltételek meghatározására lásd a törvényidézeteket fent).

 

A kutatási programban résztvevő pedagógus, illetve pedagógus-hallgató a projekt lezárulása és publikálása után a Söderström Alapítvány foglalkoztatási adtabázisára kerül és az Alapítvány igazolja, hogy tevőleges közreműködője volt az egyéves kutatási programnak.

 

 

 

5.      A nyertes pályázó és a Söderström Alapítvány között létrejövő szerződés módja és hatálya

 

A pályázó jelen ismertető alapján ismerheti meg a pályázat feltételeit. Abban az esetben, ha a pályázó nem felel meg a pályázat feltételeinek, illetve törvényi kritériumainak, az Alapítványi kuratórium nem fogadja el a beadott pályázatot és nem is lát annak kiértékeléséhez.

 

Abban az esetben, ha egy pályázatot az Alapítvány bírálóbizottsága (kuratóriuma) elfogad, később azonban kiderül, hogy a pályázó által a pályázatban nyújtott adatok szándékosan nem feleltek meg a valóságnak, az Alapítvány visszamenőleg is megfoszthatja a pályázót a pályázat tárgyától és felbonthatja a vele megkötött szerződést.

 

A nyertes pályázókkal az Alapítvány a júniusban nyíló budapesti alapítványi titkárságon, személyesen köti meg a kutatási szerződést.

Abban az esetben, ha az Ön pályázatát nyertesnek nyilvánítják, további adatlapot fog kapni, amelyben meg kell adnia az Internet hozzáférés létrehozásához szükséges adatokat.

A pályázat céltámogatásának tárgyait (a laptop számítógépet, alap MS software és Internet csomagot) a szerződés megkötésével egy időben fogják a sikeres pályázók megkapni.  

 

 

6.      A pályázat formai elvárásai

 

A pályázati ívet magyar vagy svéd nyelven, számítógéppel, írógéppel, avagy nyomtatott nagy betűkkel lehet kitölteni.

 

A pályázatokat e-mailhez csatolva kell elküldeni az Alapítvány vonatkozó e-mail címére: soderstromsstiftelse@yahoo.se

 

Ha ez végképp nem megoldható, pályázatát küldje el postán a budapesti címre: BP, pf. 107, 1241.

 

Amennyiben egyéb kiegészítő információt akar a pályázathoz hozzátenni, azt annak az e-mailnek a szövegüzenet-ablakába írja, amelyikhez a jelentkezési lapot csatolta.

 

A pályamunkák és a szerződések aláírása a szerződések megkötésekor történik.

Javasoljuk, hogy egy másolati példányt mindenképpen őrizzen meg!

 

Ha nem jelentkezik jelentkezési lappal, a pályázat kitöltéséhez  nyissa meg a pályázati űrlapot az Alapítvány weboldalán, töltse ki, majd nyomtatás után postázza.

 

Abban az esetben, ha nem áll módjában a kérdőívet kinyomtatni vagy lefénymásolni, kérjük a kérdésekre értelemszerűen adott válaszokat írja A4-es formátumú géppapírlapokra (természetesen a kérdések számjelének jelölésével). A lapokat fűzze össze úgy, hogy a lapok közepén jelölje az oldalszámokat és készítsen egy üres címoldalt is, amelyre a következő szöveget kérjük felírni: EUROPA SÖDER,  TT-45-88-998-Hi/ III. Ezt csak abban az esetben tegye, ha nem áll módjában kinyomtatni, fénymásolni, illetve Interneten elküldeni  a pályázati űrlapot!

 

A pályázat beadási határideje azt a legkésőbbi időpontot jelzi, ameddig Ön a pályázatát postára adhatja. A határidő lejárta utáni postai bélyegzővel ellátott pályázatot nem tudunk elfogadni, az ilyen pályamunkákat kiértékelés nélkül megsemmisítjük. Kétség esetén a pályázó feladata bizonyítani, hogy a pályázatot időben postára adta.

 

Kérjük, hogy –az Ön érdekében is- minél hamarabb töltse ki és küldje el az Alapítványhoz a   pályázatát!

 

A pályázat elbírálási szakaszában a pályázattal kapcsolatban telefonon információt nem adhatunk ki.

 

Egyéb kérdéseivel felvilágosításért egyelőre a Söderström Alapítvány stockholmi irodájában a pályázat koordinátorához, Magnus Sjögren-hez tud fordulni e-mail: soderstromsstiftelse@yahoo.se, info@soderstromdirect.freeservers.com vagy tel.: 08 – 50 84 10 07

 

(Kérjük tartsa szem előtt, hogy ezek a szolgáltatások csak svéd, illetve angol nyelven vehetők igénybe. Abban az esetben, ha telefonon érdeklődik, többnyire svéd nyelvű automata felelő rendszer válaszol a hívására. Tartsa készenlétben a következő adatokat: az Ön neve és pályázatneve, pályázati azonosítószám (TT-45-88-998-Hi/ III).

Felvilágosításért érdemesebb e-mailben (angolul vagy svédül) érdeklődni, azonban minden esetben adja meg az üzenet tárgyát és írja az „Üzenet tárgya”  mellé: „För Magnus Sjögren”.)

FIGYELEM: AMENNYIBEN KÉRDÉSEIT MAGYAR NYELVEN SZERETNÉ FELTENNI FORDULJON INGMAR TOTH-HOZ! ( ungern@soderstromdirect.freeservers.com )

 

7.      Tudnivalók a pályázat benyújtásáról és fordítási költségeiről

 

 

!A pályázathoz pályázati díj nem fűződik, azonban a pályázat fordítási költségeit (magyarról svédre) az Alapítvány a pályázóknak nem tudja fedezni. Ennek költségeit a pályázónak kell állnia, vagy gondoskodnia kell a pályázat svédre kell fordítatásáról.

 

A fordítási költség pályázatonként 1950 Ft, melyet a pályázónak az Alapítvány magyarországi bankszámlájára banki átutalással kell befizetnie, abban az esetben ha a pályázatot nem svéd nyelven adta be.

 

Ebben az esetben igazolnia kell a fordítási díj befizetését.

 

A fordítási költségfedezetet az Alapítvány magyarországi forintszámlájára, az alábbi címre lehet befizetni:

 

ERSTE Bank – Budapest

 

Söderström BRB.

11600006 – 00000000 - 05401341

 

A fordítási díj a pályázatok adminisztratív feldolgozási díja, ennek következtében visszatérítésére nincs mód.

 

!A pályázónak csak abban az esetben nem kell fordítási díjat fizetnie, ha a pályázati ívet svéd nyelven tölti ki. Ha a pályázó a pályázati ívet svédül szeretné kitölteni, a szükséges adatokat a magyar nyelvű kérdésekre értelemszerűen svédül írja be!

 

A pályázathoz egyelőre nem szükséges igazoló dokumentumokat csatolni, ezeket a sikeres pályázóktól a szerződés megkötésekor fogjuk kérni (munkáltatói/ tanulmányi igazolás).

 

 

A pályázatok ajánlott küldeményként történő postai feladásának határideje: 2002. június 15.-e.

 

AZ AKTUÁLIS WEBOLDAL MÁJUS 27 ÉS 31 KÖZÖTTI MEGHIBÁSODÁSA MIATT A PÁLYÁZAT BEADÁSI HATÁRIDEJE: 2002. JÚNIUS 22.-E

 

A pályázat benyújtásának határideje ezen határidő utolsó napján, 24.00 órakor jár le.

 

Köszönjük az együttműködését!

Tack för besväret.

Magnus Sjögren

info@soderstromdirect.freeservers.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



[1] A 15. § (1)–(2) bekezdése az 1996: LXII. törvény 12. §-ának (1) bekezdésével megállapított, az (1) bekezdés az 1999: LXVIII. törvény 65. §-a (4) bekezdésének c) pontja szerint módosított szöveg.

[2] A 17. § (1)–(5) bekezdését megállapította, a (6)–(9) bekezdést beiktatta, s a korábbi (6)–(7) bekezdés számozását (10)–(11) bekezdésre változtatta az 1996: LXII. törvény 13. §-a.

[3] A 17. § (1) bekezdésének b) pontja az 1999: LXVIII. törvény 65. §-a (5) bekezdésének c) pontja szerint módosított szöveg.

[4] A 17. § (1) bekezdésének c) pontja az 1999: LXVIII. törvény 65. §-a (4) bekezdésének d), valamint 65. §-a (5) bekezdésének c) pontja szerint módosított szöveg.

[5] A 17. § (1) bekezdésének d) pontja az 1999: LXVIII. törvény 65. §-a (5) bekezdésének c) pontja szerint módosított szöveg.

[6] A 17. § (1) bekezdésének e) pontja az 1999: LXVIII. törvény 65. §-a (5) bekezdésének c) pontja szerint módosított szöveg.

[7] A 17. § (1) bekezdésének f) pontját az 1999: LXVIII. törvény 65. §-a (5) bekezdésének c) pontja hatályon kívül helyezte.

[8] A 17. § (1) bekezdésének g) pontja az 1999: LXVIII. törvény 9. §-ának (1) bekezdésével megállapított szöveg.

[9] A 3. § (2) bekezdése az 1996: CXXIV. törvény 82. §-ának (1) bekezdésével megállapított és az 1999: CXXV. törvény 69.§-ának (1) bekezdése szerint kiegészített szöveg.